Śląski Uniwersytet Medyczny

 

Agnieszka Molęda

Kierunek: Analityka medyczna

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – to powiedzenie sprawdziło się, kiedy wybierałam studencką karierę. Dlatego też studia rozpoczęłam w rodzinnym mieście. Jestem z Sosnowcem bardzo żyta i od początku nie wyobrażałam sobie, abym mogła kontynuować naukę poza jego granicami. Cenię sobie bliskość mojej uczelni, ale także jej klimat i ludzi, z którymi studiuję. Dzięki temu, że jestem stąd, Sosnowiec nie ma dla mnie tajemnic. Wiem, gdzie można spędzić wolny czas i mogę śmiało polecać te miejsca znajomym. A jest się czym pochwalić.

Uniwersytet Śląski

Marzena Bojdylla

Kierunek: Filologia hiszpańska

Do Sosnowca dojeżdżam „z zagranicy”, bo z najdalszych rubieży Katowic. Ale warto! Nigdzie indziej nie jest tak łatwo zostać poliglotą, jak na sosnowieckim Wydziale Filologicznym UŚ. Wysoki poziom kształcenia, przyjazne otoczenie i świetni ludzie, którzy wybrali Sosnowiec na miejsce studiów, to największe atuty tej uczelni. Wielu moich bliskich znajomych i przyjaciół, ludzi o podobnych zainteresowaniach, mieszka w Zagłębiu Dąbrowskim, a z Sosnowca już tylko krok do Będzina, czy Dąbrowy Górniczej skąd pochodzą. Bogata i różnorodna oferta kulturalna regionu dodatkowo sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Karol Paciorak

Kierunek: Języki stosowane

Mój wybór padł na wydział filologiczny w Sosnowcu z prostej przyczyny- to właśnie tutaj był kierunek studiów, który mnie interesował. Jak studiuje się w Sosnowcu? Jestem, od niedawna, mieszkańcem Tarnowskich Gór, więc priorytetem są dla mnie dojazdy na uczelnię. Zarówno komunikacja miejska, jak i nawet dojazd pociągiem nie zawodzi, choć nie mam bezpośredniej, jednej linii. Po zajęciach też mamy co robić. Są knajpki z dobrym jedzeniem w pobliżu wydziału, no i oczywiście puby z przystępnymi cenami. Do tego dochodzą imprezy w akademikach, chyba już legendarne. Poza tym miałem okazję skorzystać z toru kartingowego, o którym pewnie nawet bym nie wiedział, gdyby nie to, że jestem studentem z Sosnowca. Na razie nie znam jeszcze wszystkich sosnowieckich miejsc, do których mogliby się udać studenci, ale wszystko przede mną!

Wyższa Szkoła Humanitas

Natalia Ogonowska

Kierunek: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Jestem z Zabrza, ale na miejsce moich studiów wybrałam Sosnowiec. Między innymi dlatego, że uczelnie w tym mieście są świetnie zlokalizowane i dostać się do nich to nie problem. Poza tym chciałam studiować dziennikarstwo, a ze wszystkich ulotek z jakimi się zetknęłam, oferta edukacyjna WSH wydała mi się najciekawsza. W trakcie studiów szybko okazało się, że Sosnowiec to świetne miejsce dla studentów. Ogromnym plusem są liczne puby i bardzo dobre zaplecze kulturalne.

Łukasz Cieślik

Kierunek: Administracja

Dlaczego Sosnowiec? Bo mieszkam w Zagłębiu Dąbrowskim. A po co jeździć do Katowic, Poznania czy jeszcze dalej, skoro na miejscu można znaleźć dobre uczelnie i świetny klimat studiów zarazem. Sosnowieccy studenci podczas Juwenaliów bawią się u siebie, na własnych imprezach, a w ciągu roku pubów i klubów też mają pod dostatkiem. To świetne miejsce na integrację i dobre wykorzystanie studenckiego czasu. Jeśli zaś komuś się znudzi, to nic prostszego jak tylko skorzystać z szerokiej oferty połączeń pomiędzy sąsiednimi miastami. Studiując w Sosnowcu dojazd gdziekolwiek jest łatwiejszy niż można sobie zamarzyć.